#پویش_آرزوها

هر یک از ما نقشی را در  نظام آموزشی بر عهده داریم. ممکن است معلم ، دانشجو، مدیر مدرسه،  استاد دانشگاه، مربی، مسئول یک موسسه تعلیم و تربیتی ، یا حتی دانش آموز یا پدر یا مادر باشیم. فرقی نمی کند نقشی که در نظام آموزشی داریم بزرگ است یا کوچک. کافی است به‌فکر تحول در نظام آموزشی باشیم و اولین گام در این مسیر خواستن است. خواستن آن‌چه باید باشد. پویش آرزوهای چهارسوق، حرکتی جمعی است که قصد دارد  خواسته‌های تحولی جامعه فعالان آموزش را جمع‌آوری کرده و نمایش دهد. پویش آرزوها جهت‌گیری آینده نظام آموزشی را نشان خواهد داد، چراکه تحول از تک‌تک ما آغاز می‌شود.‌ اگر  برای ۵ سال آینده آینده نظام آموزشی آرزوهایی داریم، کافی است آن‌ها را با هشتگ #پویش_آرزوها در صفحه چهارسوق خودمان ثبت کنیم و آن‌را با دوستان و همکاران‌مان به اشتراک بگذاریم. چهارسوق به دیده‌شدن آرزوها و صاحبان‌شان کمک خواهد کرد.

#پویش_آرزوها
من به عنوان فرزندی که والدینم جفتشون معلم هستند، آرزو دارم کاش دولت مثل تمام ارگان های دیگه و حتی بیشتر برای این قشر زحمت کش، ارزش و اهمیت قائل بشه. بحث های امکانات رفاهی و مالی به کنار، شان و شخصیتی که یک معلم به عنوان فرد تربیت کننده نسل آینده ما به واقع باید داشته باشه رو در جامعه ما نمیبینم متاسفانه. و این باعث میشه روز به روز معلم ها بی انگیزه تر شده و دست از تلاش بردارن. چون نتیجه ای نمیبینن. وقتی معلم بی انگیزه باشه، نسل آینده ما بی انگیزه خواهد بود.

#پویش_آرزوها

آرزو می‌کنم که دو مفهوم یادگیری و لبخند در فضاهای آموزشی به هم نزدیک‌تر شوند.

آرزو می کنم تمامی کلاس های مدارس ما در ایران با استفاده از روش های فعال معلمین از جمله رویکرد یادگیری تعاملی آنچنان شود که تمامی دانش آموزان در سطوح درسی مختلف یادگیری عمیق و ماندگار و آسان و لذت بخش را تجربه کنند.

#پویش_آرزوها

حرکت به سوی محتوای آموزشی و محیط‌های یادگیری که در آن، فراگیران با فرهنگ‌ها، ملیت‌ها، ادیان و حتی زبان‌های کاملا متفاوت، بتوانند در کنار هم به صورتی فعال و خودآغاز، یاد بگیرند.
#پویش_آرزوها

#پویش_آرزوها
چون تحول از تک تک ما شروع میشه خواستم برای خودم آرزو بکنم. آرزو میکنم که ان شاءالله اون معلمی باشم که سند تحول میخواد و انتظار داره. معلم به روز وبانشاط و توانمند. امیدوارم که بتونم دانش آموزانی رو تربیت کنم که به تعبیر سند تحول خویشتن بان باشندو دانش و مهارت و بصیرت داشته باشند و بر اساس اون وظایفشونو در زندگی و جامعه ایفا بکنند.
دانشجو معلم

#پویش_آرزوها
آرزو می کنم مدرسه جایگاهی برای آموزش زندگی و شکوفایی استعدادها باشد، برای همه کودکان به دور از هر نوع تبعیض…. بستری مناسب برای تفکر، رشد و بالیدن
آرزو می کنم درد آموزش و پرورش فعلی همه گیر باشد و عزمی جزم و قدم هایی راسخ برای اصلاح آن در راه باشد…
“اگر اندکی از کاروان حرکت علمی دنیا عقب بمانیم، دیگر به این کاروان و قله های علمی نخواهیم رسید”

#پویش_آرزوها
آرزو می‌کنم آموزش و پرورش بستری مناسب برای مشارکت همه دغدغه‌مندان تعلیم و تربیت و توسعه ایده‌هاشون فراهم کنه تا از این ظرفیت عظیم، استفاده بشه و تلاش برای یکسان سازی، جای خودش رو به تلاش برای دیدن و شنیدن تفاوت‌ها بده.

#پویش_آرزوها
آرزو می کنم روزی محیط های آموزشی برای همه دانش آموزان رایگان باشد. و تنها کسانی به شغل معلمی روی بیاورند که تنها دغدغه آن ها تربیت خود و تربیت دانش آموزانی باشد که مدیریت و رشد جامعه در دو دهه بعد با مدیریت آن ها خواهد بود.

#پویش_آرزوها
آرزو میکنم در کلاس ها حداقل به ازای هر ۲۰ دانش آموز، یک مربی یا معلم ماهر وجود داشت.

#پویش_آرزوها
آرزو میکنم روزی دولت، تحول راستین آموزش و پرورش را در دستورکار خود قرار دهد.به دنبال بهبود اصولی آموزش و پرورش باشد نه تغییرات سطحی آن.آرزو میکنم شیوه تدریس و ارزشیابی دانش آموزان تغییر کند.محتوای درسی عملیاتی و کاربردی شود تا عمر دانش آموزان در ۱۲ سال اول تحصیل به هدر نرود.

#پویش_آرزوها
آرزو میکنم تا در آینده مدارس ما محلی برای ساخته شدن انسانهای واقع بین و با تفکر باشد. معلمین ما فراگیرانشان را خوب بشناسند و تمام هدفشان ساختن انسانهایی متعالی و حقیقت بین باشد. کودکانمان محسط مدرسه را بیش از خانه دوست داشته باشند و معلمین چون پدر و مادرانی دلسوز به تربیت فرزندانشان مشغول شوند.
سایه شوم اقتصاد و تجارت از سر اموزش و پرورش برداشته شود و به جای ساخت مراکزی پر درآمد به فکر ساخت مدارسی انسان ساز باشیم.

#پویش_آرزوها

روزی روزگاری همه آدم ها آرزوهای مشترک داشتند
همه آرزو داشتند پرواز کنند
همه آرزو داشتند فلان بیماری و فلاکت را ریشه کن کنند
این روزها آرزوی ما شده است
خانه داشتن پول داشتن و کار نکردن و آقازاده بودن

آرزوی من این است
همه بتوانیم دوباره آرزو کنیم
اگر جیب هامان خالی است یا اگر سقفی بالای سر نداریم
بتوانیم آرزو کنیم
آرزوی رفتن به مریخ و ماه