دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

🔺 «چهارسوق» بزرگ‌ترین رویداد مردم‌نهاد و غیرانتفاعی فعالان تعلیم و تربیت کشور، اجتماعی است برای تجلی حرکت‌های امیدبخش و نوآورانه آموزشی و تربیتی؛ و محلی برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجارب.

💡 با شرکت در دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق می‌توانید:

🔸 در قالب سخنرانی‌های کوتاه و جذاب، با دستاوردهای ارزشمند بومی فعالان آموزشی کشور آشنا شوید.

🔹 در فضاسازی‌های ویژه رویداد با صدها معلم، مدیر، متخصص، دانشجو و فعال جامعه تعلیم و تربیت کشور از نزدیک گفتگو، شبکه‌سازی و تبادل دانش و تجربه کنید.

🔸 با انجام فعالیت‌های جذاب، تجربه یادگیری لذت‌بخش و بانشاطی را تجربه کنید.

🔹 با ایده‌ها و محصولات ارزشمند مدارس و موسسات موفق تعلیم و تربیت کشور آشنا شوید.

معرفی هر یک از بخش‌های رویداد چهارسوق را می‌توانید در زیر ببینید:

بخش سخنرانی


سخنرانان چهارسوق از میان افرادی انتخاب می‌شوند که در حوزه تعلیم و تربیت دارای نظریه، تجربه یا ایده بومیِ نوآورانه، ارزشمند و امیدبخش باشند. انتخاب سخنرانان از طریق فراخوان عمومی و نیز جستجو در جامعه فعالان تعلیم و تربیت صورت می‌گیرد. پس از انتخاب هر سخنران، فعالیت‌های طراحی ساختار سخنرانی، نوشتن متن و تمرین سخنرانی، با همراهی و مربی‌گری راهبر سخنران صورت می‌گیرد تا بهترین و جذاب‌ترین ارائه ممکن آماده شود. در نهایت، هر یک از سخنرانان طی ۱۵ دقیقه ماحصل تجارب و ایده‌هایشان را با مخاطبین رویداد چهارسوق در میان خواهند گذاشت. ویدیوی بالا، بریده‌ای از سخنرانی‌های رویداد دهم است.

بخش شبکه‌سازی


‌بسیاری از فعالان حوزه تعلیم و تربیت بر روی یک یا چند حوزه حرفه‌ای خاص تمرکز دارند و تجربیات‌شان حول همین حوزه‌ها شکل گرفته است. با توجه به اهمیت شبکه‌سازی و هم‌افزایی فعالان تعلیم و تربیت در یک حوزه خاص، و همچنین لزوم برقراری ارتباط طبق نیاز میان فعالان در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه‌های مکمل، یکی از سازوکارهای شبکه‌سازی رویداد چهارسوق یازدهم بر مبنای حوزه فعالیت شرکت‌کنندگان طراحی شد.

آشنایی با مجموعه‌های فعال


فرآیند شبکه‌سازی محدود به برقراری ارتباط افراد حقیقی با یکدیگر نمی‌شود. در نگاه چهارسوق، شبکه فعالان تحول‌خواه تعلیم و تربیت باید هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی را پوشش دهد و به هم‌افزایی‌شان کمک کند. با توجه به اهمیت حضور مجموعه‌های فعال در رویداد چهارسوق، بخشی از فضای فیزیکی رویداد به ارائه مجموعه‌های فعال و نوآور در حوزه آموزش اختصاص پیدا می‌کند.

برای آشناشدن با حال و هوای رویدادهای چهارسوق، توصیه می‌کنیم ویدئوی کوتاه بالا را ببینید.