نشست‌های تخصصی دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

نشست‌های تخصصی

یکی از اجزای دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق، برگزاری نشست‌های تخصصی است. در چهارسوق دوازدهم هر نشست‌ متشکل از صاحب‌نظران، فعالان و کارشناسان حیطه موضوعی تعیین‌شده بود که در آن‌ به بررسی زوایای مختلف مسائل و چالش‌های هر حوزه پرداخته شد و تلاش شد تا فرصت ارزشمندی برای مباحثه و بحث‌های عمیق و کارشناسی در حوزه‌های مرتبط فراهم شود.

 

نشست تخصصی اول

۱. آینده‌ آموزش، بیم‌ها و امیدها

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در آینده‌ای نزدیک، تحت سیطره و حکمرانی پلتفرم‌ها و سکوهای مجازی، تعریف مدرسه، معلم و حتی روند تربیت دانش‌آموزان چه تغییراتی می‌کند؟ در این نشست با حضور متخصصان عرصه آینده‌پژوهی، به تغییر و تحولات اساسی حوزه آموزش که در حال وقوع است و تغییر پارادایمی که در آینده، با ادامه یافتن وضع موجود رخ می‌دهد، پرداخته شد.

بیشتر بخوانید

 

نشست تخصصی دوم

۲. وضعیت تحصیل دانش‌آموزان مهاجر در ایران

تحصیل کودکان مهاجر در ایران، فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. اما در سال‌های اخیر یک فرمان، فصل تازه‌ای در این موضوع باز کرد. با این حال مسائل مهمی پیش روی تعلیم و تربیت دانش‌آموزان مهاجر است که نیازمند توجه و اقدام جدی می‌باشد. در این نشست با حضور فعالان و کارشناسان این حوزه به مسائل مرتبط با آن پرداخته‌ایم.

بیشتر بخوانید

 

نشست تخصصی سوم

۳. حکمرانی نظام آموزش و پرورش در دوره برنامه هفتم

از بین هزاران مسئله مرتبط با آموزش و پرورش، وزیر دولت آینده به کدام مسئله یا مسائل باید بپردازد؟ برای پیش‌برد تحول بنیادین چه اقداماتی باید صورت پذیرد؟  در شرایط کنونی کشور، چه بیم و امیدهایی پیش روی وزارت آموزش و پرورش خواهد بود؟ این‌ها بخشی از چالش‌ها، برای درک موقعیت نظام آموزش و پرورش کشور طی پنج سال آینده هستند که در این نشست، با حضور صاحب‌نظران و کارشناسان، به آن‌ها پرداخته‌ایم.

بیشتر بخوانید

 

 

شناسه صفحات اجتماعی چهارسوق در بله ، تلگرام و اینستاگرام : @chaharsoogh_edu