چهاردهمین رویداد حضوری نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

چهارسوق همایشی است برای همراهی و همنشینی دغدغه‌مندان آموزش و تربیت.

جایی که می‌شود از تجربه‌ها گفت و از دل‌مشغولی‌ها شنید.

اجتماعی است برای آشنایی و اشتراک‌گذاری ایده‌ها و امیدبستن به پیشرفت و تحول در مسیر آموزش.

برای دانلود پوستر رسمی رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق کلیک کنید

انتقال تجربه‌ها حاصل تعامل است و تعامل رکن اصلی رویدادهای چهارسوق. در این تعامل‌ها انگیزه‌ها تقویت می‌شود و امید شکل می‌گیرد.

هدف ما در چهارسوق همین است: شبکه‌ای بسازیم از همهٔ کسانی که دغدغه تعلیم‌وتربیت و آینده فرزندان ایران را دارند و در مسیر رشد و تحول تعلیم‌وتربیت باامید گام برمی‌دارند.

بخش سخنرانی‌های چهارسوق

در این بخش، پای سخنرانی‌های پانزده دقیقه‌ای سخنرانان می‌نشینیم. در روزهای پیش از رویداد و در گفت‌وگوهایی که با هر سخنران داشته‌ایم تلاش کرده‌ایم تا محتوایی جذاب را با شیوه‌ای گویا و گیرا برای مخاطبین عرضه کنیم. قصدمان این است تا با هر سخنرانی دنیایی برای مخاطب‌ها بسازیم از امید و ایده و انگیزه. 

سخنرانان چهارسوق فعالان، دغدغه‌مندان و نقش‌آفرینانی هستند که به‌واسطه درگیر شدن در مسائل و چالش‌های عرصه تعلیم‌وتربیت تجربه‌ها و ایده‌های ارزشمندی دارند و  می‌توانند الهام‌بخش دیگران در حل مسئله‌های آموزشی باشند.

 

نشست‌های تخصصی و گفت‌وگو محور

در نشست‌های تخصصی چهارسوق کارشناسان بر سر موضوعات تخصصی تعلیم‌وتربیت به گفت‌وگو می‌نشینند. برای این بخش موضوعاتی را در نظر گرفته‌ایم که بتواند چرخ مباحثه را در مسیر هم‌افزایی بچرخاند. نشست‌ها فرصتی هستند برای مباحثه‌های عمیق و راهگشا. در ادامه عناوین و معرفی نشست‌ها می‌آید.

«ظرفیت‌های بین‌المللی تعلیم‌وتربیت ایران»

تعلیم‌وتربیت ایران چه جایگاه و مرجعیتی در فضای بین‌الملل می‌تواند داشته باشد؟ چه ظرفیت‌هایی برای شکوفایی تعلیم‌وتربیت در عرصهٔ بین‌الملل فراهم است؟ چگونه در این مسیر می‌توان گام برداشت و چه تجربه‌های موفق و یا ناموفقی در این مسیر وجود دارد؟ این سوالات بخشی از محورهایی است که در این گفت‌وگو پیرامون آن بحث می‌شود.

«فناوری‌های آینده و تاثیر آن بر آموزش»

گسترش فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی، بلاکچین، متاورس و … در آینده نزدیک تاثیرات عمیقی در جوامع ایجاد خواهد کرد. آموزش یکی از عرصه‌هایی است که اجزای آن دچار تغییر و تحولاتی خواهد شد. معلم، مدرسه، کتاب‌ها و محتواهای درسی، روش آموزش و ابزارهای یاددهی و یادگیری از جمله مواردی است که در نسبت با فناوری‌های جدید دچار تغییر و تحول خواهند شد. در این نشست کارشناسان درباره‌ی فناوری‌های آینده و تاثیری که بر آموزش دارند و خواهند داشت، به گفت‌وگو می‌نشینند.

شبکه‌سازی

مهم‌ترین هدف و دستاورد چهارسوق برای شرکت‌کنندگان، برقراری ارتباطات حرفه‌ای میان شرکت‌کنندگان و اهالی تعلیم و تربیت است. شرکت‌‌کنندگان چهاردهمین رویداد چهارسوق از طریق سامانهٔ سیمرغ به رزومهٔ حرفه‌ای دیگر شرکت‌کنندگان دسترسی خواهند داشت و امکان برقراری ارتباط حرفه‌ای میان افراد در این سامانه فراهم است. همچنین فعالیت‌های جذاب و مؤثری برای تجربهٔ کار جمعی و شبکه‌سازی حرفه‌ای در رویداد درنظر گرفته‌ایم.

برای ثبت‌نام می‌توانید از تخفیف 25 درصدی “25ch” استفاده کنید