اولین جایزه خبر تعلیم و تربیت ایران

با توجه به اهمیت نشر اخبار و اطلاع‌رسانی خبری از رویدادها، مسائل و چالش‌های عرصه‌ی تعلیم و تربیت و ضرورت ایجاد جریان خبری از حرکت‌های امیدآفرین و پیشرو در فضای آموزش و پرورش ایران، جامعه فعالان تعلیم و تربیت چهارسوق اولین دوره اهدای «جایزه خبر تعلیم و تربیت ایران» را برگزار می‌کند.
مخاطبان این جایزه تمامی خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، فعالان خبر در رسانه‌های صوتی و تصویری و اهالی قلم در حوزه‌ی تعلیم و تربیت هستند.

شرایط پذیرش آثار

در اولین دوره از جایزه خبر تعلیم و تربیت ایران، تنها آثاری امکان رقابت دارند که در بازه‌ی زمانی یک ساله از ابتدای بهمن ۱۳۹۶ تا انتهای دی‌ماه ۱۳۹۷ در یکی از رسانه‌های عمومی و گروهی شامل خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های معتبر خبری، روزنامه‌ها و نشریات عمومی و تخصصی، شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و شبکه‌های صوتی و تصویری اینترنتی منتشر شده باشند.
محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی وجود ندارد و تمامی قالب‌های رایج رسانه‌ای از قبیل خبر، گزارش، مصاحبه، گفتگو و … مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

موضوعات مورد توجه

  • اطلاع‌رسانی دقیق رویدادها و اخبار امیدآفرین تعلیم و تربیت ایران
  • تحلیل و بررسی چالش‌ها و مشکلات تعلیم و تربیت با رویکرد ارائه‌ی راه حل و چاره جویی
  • معرفی و ترویج فعالیت‌های خلاقانه و تجربه‌های موفق معلمان و آموزگاران

مهلت و شیوه ارسال آثار

علاقمندان برای شرکت در این رقابت حداکثر تا تاریخ ۱۹ بهمن ۹۷ از طریق ثبت نام در پایگاه چهارسوق می‌توانند به ارسال آثار خود اقدام کنند. ثبت نام در این جایزه به شکل فردی انجام شده و نیازی به معرفی یا ارائه آثار از طرف صاحبان رسانه‌های گروهی وجود ندارد.
شرکت‌کنندگان باید متن آثار یا فایل محصولات رسانه‌ای خود را به همراه شناسنامه و لینک انتشار آثار به نشانی رایانامه newsawards@chaharsoogh.ir ارسال کنند.

جایزه و تندیس

در اولین دوره اهدای جایزه خبر تعلیم و تربیت ایران تندیس ویژه‌ و سه جایزه‌ی یک میلیون‌تومانی در نظر گرفته شده که با مشارکت حامیان چهارسوق امکان افزایش آن تا روز رویداد وجود دارد.