معرفی چهارسوق

نسل جدید معلمان، محیط‌های یادگیری را با روش‌های ابتکاری و دوست‌داشتنی مدیریت می‌کنند. مجموعه‌های نوپا، با نوآوری‌های جذاب روش‌های تربیت و یادگیری را کارآمدتر کرده‌اند. پژوهش‌گران و متفکرینِ دغدغه‌مند، به دنبال یافتن پاسخ‌های مؤثر برای مسائل نظام تعلیم و تربیت هستند. الگوهای آموزشی و تربیتی نوینِ بومی، در شهرها و روستاهای مختلف کشور سر برآورده‌اند؛ و زنان و مردانی بزرگ، با عزمی راسخ فرصت‌هایی کم‌نظیر برای رشد کودکان در روستاهای دورافتاده و مناطق صعب‌العبور فراهم آورده‌اند.

چهارسوق، اجتماعی است برای تجلی حرکت‌های امیدبخش و نوآورانه آموزشی و تربیتی؛ محلی برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجارب. چهارسوق شبکه فعالان تحول‌خواه تعلیم و تربیت است برای شبکه‌سازی و هم‌افزایی میان معلمان، دانشجویان، مدیران، فعالان فرهنگی، مدارس، مؤسسات، اهالی رسانه و حتی دانش‌آموزان و والدین دغدغه‌مند در حوزه تعلیم و تربیت.

چهارسوق در سال ۱۳۹۲ توسط جمعی از فعالان حوزه آموزش کشور برای ارائه تجارب بومی تعلیم و تربیت در قالبی شایسته و تأثیرگذار متولد شد. به‌تدریج رشد کرد و اکنون کانون شکل‌گیری یک شبکه مردمی گسترده و اثرگذار در حوزه آموزش شده است. دهمین رویداد چهارسوق با حضور نزدیک به ۶۰۰ نفر از سراسر کشور به بزرگ‌ترین گردهمایی مردمی فعالان تعلیم و تربیت کشور تبدیل شد. در ده نشست گذشته چهارسوق، ۷۶ سخنرانی توسط طیف وسیعی از افراد نظیر مدیران ارشد، اساتید دانشگاه، نویسندگان، معلمان روستایی و طراحان نرم‌افزار ارائه‌شده است.